Dzieci z terenów powodziowych ze Skorogoszczy wyjechały na wypoczynek do Karpacza dzięki wsparciu „CS NaturaTour” sp. z o.o. i Fundacji Grupy PKP.
Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Skorogoszczy miała okazję udać się na kilkudniowy wypoczynek do Karpacza dzięki współpracy „CS NaturaTour” sp. z o.o. i Fundacji Grupy PKP. „CS NaturaTour” sp. z o.o. zapewniła zakwaterowanie w jednym ze swoich ośrodków, tworząc bezpieczne i komfortowe warunki na czas pobytu, natomiast Fundacja Grupy PKP zorganizowała transport dzieci do Karpacza. To jedna z wielu form wsparcia powodzian realizowanego przez Fundację Grupy PKP i spółki z Grupy PKP.
– Powódź, która dotknęła południowe regiony Polski, m.in. Głuchołazy, Lądek-Zdrój, Nysę, Kłodzko, Prudnik i dziesiątki mniejszych miejscowości, spowodowała zniszczenia domów, szkół oraz innej infrastruktury. Od pierwszych dni powodzi Fundacja Grupy PKP oraz spółki będące w grupie PKP aktywnie włączyły się w organizację pomocy potrzebującym. Również Natura Tour zadeklarowała swoją pomoc w tym zakresie. Obecnie „CS Natura Tour” sp. z o.o. gości w ośrodku wypoczynkowym „Stokrotka” w Karpaczu blisko 100 dzieci ze szkoły w Skorogoszczy. Wspomniana szkoła ucierpiała w wyniku powodzi. Dzieci w ośrodku mają zagwarantowany tygodniowy pobyt wraz z wyżywieniem. Wierzę, że taka pomoc jest ważnym i istotnym krokiem do powrotu najmłodszych do normalności – mówi Jolanta Sobczyk, prezes zarządu „CS Natura Tour” sp. z o.o.
– Dzieci z terenów dotkniętych powodzią szczególnie potrzebują naszego wsparcia. Cieszymy się, że możemy pomóc im na chwilę zapomnieć o trudnościach i zapewnić beztroskie chwile w Karpaczu. To nie tylko okazja do wypoczynku, ale także do nawiązania nowych przyjaźni oraz poszerzenia wiedzy – dodaje prezes zarządu Fundacji Grupy PKP Radosław Konieczny.
Podczas pobytu dzieci mają okazję uczestniczyć w licznych wycieczkach i lekcjach terenowych, m.in. z pracownikami Karkonoskiego Parku Narodowego, co pozwala im poznać bogactwo przyrody regionu. Zwiedzanie Muzeum Karkonoskich Tajemnic, udział w grze terenowej oraz lekcje w muzeum geologicznym Skarby Ziemi Juna czy wizyta w Muzeum Zabawek to szansa na zdobycie wiedzy a także rozbudzenie ciekawości świata. W wyjeździe w dwóch turach uczestniczy blisko 100 dzieci.
– Serdecznie dziękuję za możliwość zorganizowania tego wyjazdu dla moich uczniów. Dzięki życzliwości i wsparciu pani menedżer ośrodka „Stokrotka” Marioli Dziedzickiej oraz personelu, nasi uczniowie czują się bezpiecznie i są otoczeni opieką. Przy wsparciu również lokalnych turystycznych firm w Karpaczu program wyjazdu wzbogacił się o dodatkowe zajęcia i atrakcje. Jestem wdzięczna wszystkim za pomoc. Ten wyjazd jest dla naszych uczniów wyjątkowym doświadczeniem – podsumowuje Renata Pawlus, dyrektor szkoły.
Dotychczas w związku z powodzią Fundacja Grupy PKP angażowała się w różnorodne działania pomocowe. Współorganizowała m.in. transport wody oraz artykułów higienicznych, a także prowadziła zbiórkę finansową i zbiórkę darów rzeczowych. Dodatkowo, wraz ze studentami z warszawskich uczelni zorganizowała akcję wolontariatu, w ramach której wolontariusze pomagali w usuwaniu skutków powodzi.